Font Size

Layout

Cpanel

Tlačová správa - Druhý okrúhly stôl v znamení zmien

Dňa 22.4. zrealizovalo Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím druhý okrúhly stôl venovaný problematike ľudských práv ľudí s mentálnym postihnutím. Okrúhly stôl sa uskutočnil v rámci projektu Dôstojný život – právo, nie privilégium.

V súčasnej dobe prebieha odborná diskusia, ktorá sa týka procesných predpisov v oblasti občianskoprávneho konania. Vzhľadom na túto tému a článok 13 Dohovoru OSN o právach osôb so zdravotným postihnutím organizuje Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím okrúhle stoly venujúce sa tejto problematike.

„Cieľom druhého okrúhleho stola bolo predstaviť procesné zásady z vypracovanej analýzy Právo na prístup k spravodlivosti ľudí s mentálnym postihnutím, dôležité zmeny v konaní o spôsobilosti ľudí s mentálnym postihnutím ako aj prediskutovať praktické otázky súvisiace s výkonom opatrovníckych práv, uviedla PhDr. Iveta Mišová, riaditeľka Republikovanej centrály ZPMP v SR.

Procesné zásady z prvej časti analýzy predstavil a neskôr so zúčastnenými prediskutoval JUDr. Maroš Matiaško, LL.M. Druhá časť okrúhleho stola sa venovala predstaveniu návrhov zmien konania o spôsobilosti na právne úkony.

Na okrúhlom stole sa stretli zástupcovia Ministerstva spravodlivosti SR, Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, Národnej rady SR a mimovládnych organizácií.

Viac o práve na prístup k spravodlivosti ľudí s mentálnym postihnutím si môžete prečítať na našej webovej stránke: http://www.zpmpvsr.sk/index.php/dostojny-zivot-pravo-nie-privilegium#prístup-k-spravodlivosti.

Projekt Dôstojný život – právo, nie privilégium bol podporený sumou 104976,- EUR z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009 -2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti - Open Society Foundation. Cieľom projektu zameraného na ľudské práva Dôstojný život – právo, nie privilégium je Zvýšenie zapojenia MVO do tvorby politík a rozhodovacích procesov na miestnej, regionálnej a národnej úrovni.

eea grants
OSF
ZPMPVSR

Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR je občianske združenie a vyvíja činnosť na území Slovenskej republiky v zmysle zákona č. 83/1990 Zb. o združovaní občanov v znení neskorších predpisov. Vzniklo v roku 1980, združuje 44 miestnych organizácií s počtom členov takmer 10 000 osôb na celom Slovensku. Hlavným cieľom ZPMP v SR je začlenenie ľudí s mentálnym postihnutím do spoločnosti.

Kontakt: Mgr. Marián Horanič, t.č.: 02/63814968, email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Sledujte nás

Sme aj na sociálnych sieťach.
Sledujte nás a spojte sa s nami!

Sponzor webu:


Vlastný virtuálny server od 5,65 € od WebSupport.sk

Práve tu je 82 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Nachádzaš sa tu: Home Užitočné Archív Tlačová správa - Druhý okrúhly stôl v znamení zmien