Font Size

Layout

Cpanel

Príprava lektorov na vzdelávanie dospelých ľudí s mentálnym postihnutím

Dôležitou súčasťou projektu Cesty k samostatnosti bola príprava lektorov na vzdelávanie dospelých ľudí s mentálnym postihnutím. Cieľom vzdelávania bolo odborne pripraviť lektorov na to, aby boli schopní efektívne pripraviť a realizovať vzdelávacie a rehabilitačné kurzy pre dospelých ľudí s mentálnym postihnutím.

Títo lektori budú v budúcnosti tvoriť základnú sieť spolupracovníkov Centra na prípravu ľudí s mentálnym postihnutím na samostatný život.

Na školení lektorov sa okrem zamestnancov a spolupracovníkov ZPMP v SR podieľali experti nášho partnera – Lebenshilfe Boerderland. Ide o nemeckú organizáciu, ktorá, podobne ako ZPMP v SR, pracuje v prospech ľudí s mentálnym postihnutím. Majú veľké skúsenosti s vzdelávaním dospelých ľudí s mentálnym postihnutím a súčasťou organizácie je aj inštitút na prípravu lektorov vzdelávania dospelých ľudí s mentálnym postihnutím.

Práve kvôli týmto skúsenostiam sme využili spoluprácu s Lebenshilfe Boerderland.

V rámci projektu sme vyškolili spolu 11 lektorov z Východného, Stredného a Západného Slovenska, ktorí v ďalšom období realizácie projektu Cesty k samostatnosti budú pripravovať a realizovať vzdelávacie a rehabilitačné kurzy pre dospelých ľudí s mentálnym postihnutím.

foto:

Sledujte nás

Sme aj na sociálnych sieťach.
Sledujte nás a spojte sa s nami!

Sponzor webu:


Ďakujeme za bezplatný webhosting od firmy Websupport

Práve tu je 105 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Nachádzaš sa tu: Home Cesty k samostatnosti Cesty k samostatnosti - články Príprava lektorov na vzdelávanie dospelých ľudí s mentálnym postihnutím