Font Size

Layout

Cpanel

Sebaobhajovanie - šanca pre ľudí s mentálnym postihnutím II

Od začiatku mája do konca decembra 2018 realizujeme na Republikovej centrále ZPMP v SR projekt Sebaobhajovanie - šanca pre ľudí s mentálnym postihnutím II. Tento projekt je pokračovaním minuloročného projektu s totožným názvom. Cieľom tohto projektu je posilniť integráciu ľudí s mentálnym postihnutím prostredníctvom realizácie špeciálnych aktivít (kurzy sebaobhajovania) pre túto skupinu a prostredníctvom realizácie celoslovenského stretnutia sebaobhajcov. Projekt smeruje k posilneniu schopností presadzovať ľudské práva sebaobhajcami. Ich ľudské práva bývajú často neuznávané alebo ignorované  vo viacerých oblastiach života.

 

Prvou časťou bola interaktívna práca s dospelými ľuďmi s mentálnym postihnutím od mája do decembra 2018. Do kurzu sa zapojilo celkom 41 sebaobhajcov, ktorí pracovali celkovo v troch nezávislých skupinách. Zaoberali sa rôznymi témami a zároveň sa pripravovali na celoslovenské stretnutie sebaobhajcov. Celkovo sa zrealizovalo 37 stretnutí.

Samotné celoslovenské stretnutie sebaobhajcov sa uskutočnilo v dňoch 11. - 13. 12. 2018 v priestoroch Centra BIVIO. Zúčastnilo sa ho 63 ľudí z celého Slovenska. Sebaobhajcovia boli aktívnymi prezentujúcimi, ktorí podujatie aj spolumoderovali. Prezentovali tu svoj pohľad na rôzne témy, týkajúce sa sebaobhajovania, práce, voľného času či medziľudských vzťahov. Toto stretnutie sa stretlo s veľmi pozitívnou odozvou, preto plánujeme do budúcna podobné stretnutie opäť zopakovať.

 

Sledujte nás

Sme aj na sociálnych sieťach.
Sledujte nás a spojte sa s nami!

Sponzor webu:


Ďakujeme za bezplatný webhosting od firmy Websupport

Práve tu je 388 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Nachádzaš sa tu: Home Spoločne proti diskriminácii Projekty Aktuálne projekty Sebaobhajovanie - šanca pre ľudí s mentálnym postihnutím II