Font Size

Layout

Cpanel

Sebaobhajovanie - šanca pre ľudí s mentálnym postihnutím IV

Od začiatku mája do konca decembra 2020 realizujeme na Republikovej centrále ZPMP v SR projekt Sebaobhajovanie - šanca pre ľudí s mentálnym postihnutím IV. Tento projekt je pokračovaním minuloročného projektu s totožným názvom. Cieľom tohto projektu je posilniť integráciu ľudí s mentálnym postihnutím prostredníctvom realizácie špeciálnych aktivít (kurzy sebaobhajovania) pre túto skupinu a prostredníctvom realizácie celoslovenského stretnutia sebaobhajcov. Projekt smeruje k posilneniu schopností presadzovať ľudské práva sebaobhajcami. Ich ľudské práva bývajú často neuznávané alebo ignorované  vo viacerých oblastiach života.

Hlavnou náplňou projektu je interaktívna práca s dospelými ľuďmi s mentálnym postihnutím od mája do decembra 2020. Ide o viac ako 24 sebaobhajcov, ktorí sa budú spoločne stretávať a pracovať v dvoch skupinách, pod vedením skúsených lektorov. Zaoberajú sa rôznymi témami a zároveň sa pripravujú na celoslovenské stretnutie sebaobhajcov.

Keďže je rok 2020 poznačený pandémiou koronavírusu, projektové aktivity sa prispôsobia aktuálnej situácii. Momentálne je možné realizovať stretnutia s dodržaním prísnych hygienických opatrení.

 Realizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Za obsah tohto dokumentu výlučne zodpovedá Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Slovenskej republike.

Sledujte nás

Sme aj na sociálnych sieťach.
Sledujte nás a spojte sa s nami!

Sponzor webu:


Ďakujeme za bezplatný webhosting od firmy Websupport

Práve tu je 393 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Nachádzaš sa tu: Home Spoločne proti diskriminácii Projekty Aktuálne projekty Sebaobhajovanie - šanca pre ľudí s mentálnym postihnutím IV