Font Size

Layout

Cpanel

Aj ľudia zbavení spôsobilosti na právne úkony môžu voliť

Nález Ústavného súdu SR sp. zn. PL.ÚS2/2016 z 22. marca 2017 hovorí o tom, že právo voliť vo voľbách do orgánov samosprávnych krajov dňa 4.11.2017 majú tiež ľudia, ktorí sú pozbavení spôsobilosti na právne úkony. Tento nález prináša zásadnú zmenu pri výkone volebného práva. Odporúčame sa zaujímať o to, či ste ako volič zapísaný v stálom zozname voličov.

Bližšie informácie nájdete v týchto priložených dokumentoch:

- Informácia o priebehu volieb do samosprávnych krajov (autor: JUDr. Zuzana Stavrovská)
- Informácia o voľbách do samosprávnych krajov - ľahko-čitateľná verzia (vypracovala: Mgr. Zuzana Kolláriková)

 

Ak ste sa stretli počas volieb do VÚC dňa 4.11.2017 v dôsledku svojho zdravotného postihnutia s problémami, môžete svoje skúsenosti odoslať  na Úrad komisára pre osoby so zdravotným postihnutím Použite tento formulár:
- PODAŤ PODNET

 

Boli sme v Prahe!

16. septembra sme sa vydali na cestu do Prahy, kde sa konali workshopy sebaobhajcov na tému „Sebaobhajovanie a rodina“. Workshopy boli zorganizované pod taktovkou českých kolegov zo SPMP ČR, v spolupráci s ďalšími krajinami V4 – Slovenskom, Poľskom a Maďarskom.

Čítať ďalej...

Krstili sme knihu!

Stačí ľúbiť. Príbehy rodín s deťmi s mentálnym postihnutím je názov knihy, ktorú vydáva Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR. Kniha je zostavená z autentických príbehov rodín, ktorým sa narodilo dieťa s mentálnym postihnutím.

Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR oslovilo rodiny, ktoré žijú svoj život tak ako iné, no každý deň sa musia pasovať s vlastným osudom a robiť dôležité rozhodnutia. Tieto rodiny majú dieťa, ktoré je v niečom odlišné, často už pri narodení, no určite v ranom detstve. Tieto deti majú nálepku „mentálne postihnuté“. Čo to znamená pre rodinu? Čo pre samotné dieťa? Aj na toto dáva odpoveď kniha dvanástich autorov, dvanástich rodín.

Čítať ďalej...

Stanovisko ZPMP v SR k petícii obyvateľov mesta Zlaté Moravce

Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR je  znepokojené nad vyhláseniami časti obyvateľov Zlatých Moraviec, lokality  Ďatelinisko, vyjadrujúcich odmietavý postoj k vybudovaniu nového pobytového zariadenia pre 12 klientov s mentálnym postihnutím, ktoré chce postaviť Nitriansky samosprávny kraj. Je poburujúce, že obyvatelia tak konajú za podpory prednostu radnice Romana Šíra a primátora mesta Petra Lednára. 

Signatári petície, ako aj primátor Zlatých Moraviec svojimi vyhláseniami ignorujú práva ľudí s mentálnym postihnutím, ktorí sa majú stať obyvateľmi uvedeného pobytového zariadenia, pričom je potrebné zvýrazniť dopad týchto vyhlásení ako zásah do práva na dôstojný život tejto skupiny ľudí.

 

Čítať ďalej...

Sledujte nás

Sme aj na sociálnych sieťach.
Sledujte nás a spojte sa s nami!

Sponzor webu:

Sponzorovaný hosting od WebSupport.sk
Vlastný virtuálny server od 5,65 € od WebSupport.sk

Práve tu je 167 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Nachádzaš sa tu: Home Témy Blog