Font Size

Layout

Cpanel

BIVIO - aj ľudia s mentálnym postihnutím dokážu pracovať

Vďaka podpore Accenture Nadačný fond - Nadácia Pontis sme mohli od marca do septembra 2023 intenzívne pracovať na príprave desiatich mladých ľudí na zamestnanie. Títo mladí ľudia na základe individuálnych programov získavali pracovné zručnosti a skúsenosti v reálnych podmienkach centra BIVIO. 

Sme nesmierne šťastní, že vďaka času strávanému počas projektu v našom centre sa nám podarilo nájsť zamestnanie pre troch mladých ľudí a tak napomôcť na ich ceste k samostatnosti a nezávilosti.

ĎAKUJEME AJ ZA NICH!

 

Podporil Accenture Nadačný fond  - Nadácia Pontis 

a

BIVIO - aj ľudia s mentálnym postihnutím dokážu pracovať

Už päť rokov v centre BIVIO realizujeme prípravu mladých ľudí s mentálnym postihnutím na zamestnanie. Ide o časovo a aj finančne náročnú aktivitu a sme vďační za každú podporu na jej realizáciu. 

Aj vďaka našim podporovateľom môžeme pomáhať ľuďom s mentálnym postihnutím na ich ceste k nezávilosti a samostatnosti.  

Na podporu činnosti centra prispel aj Accenture Nadačný fond - Nadácia Pontis. V rámci podporeného projektu budeme po dobu 7 mesiacov pracovať so skupinou desiatich ľudí s mentálnym postihnutím a pripravovať ich na konkrétne povolenie. Veríme, že aj vďaka tejto podpore sa nám podarí počasí týchto mesiacov nájsť zamestnanie minimálne pre dvoch mladých ľudí s mentálnym postihnutím, a tým napĺňať hlavný dôvod existencie centra BIVIO.

 

Podporil Accenture Nadačný fond  - Nadácia Pontis 

a

Vyhlásenie ZPMP v SR k situácii na Ukrajine

Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Slovenskej republike ostro odsudzuje útok Ruskej federácie na Ukrajinu. Vyjadrujeme solidaritu všetkým obyvateľom tejto krajiny a vyslovujeme podporu Ukrajinskej koalícii VGO, ktorá združuje organizácie pomáhajúce ľuďom s mentálnym postihnutím a ich rodinám.

Čítať ďalej...

Otvorený list k situácii v sociálnych službách

Vážený pán premiér Eduard Heger,
Vážený pán minister Milan Krajniak,

my, dolupodpísané fyzické a právnické osoby, ktoré zastupujú ľudí so zdravotným postihnutím, seniorov, poskytovateľov sociálnych služieb a profesionálov v sociálnej oblasti, reagujeme týmto otvoreným listom na alarmujúcu situáciu v poskytovaní sociálnych služieb na Slovensku. Tá sa opätovne zviditeľnila  nielen počas pandémie, ale aj v súvislosti s tragédiou, ktorá sa odohrala koncom minulého roka v CSS Zátišie v Osadnom, kde zomreli štyria prijímatelia sociálnych služieb a ďalší sú hospitalizovaní. Zomrel aj riaditeľ zariadenia. Všetkým pozostalým vyjadrujeme úprimnú sústrasť a je nám veľmi ľúto celej tragédie. Oceňujeme obetavosť a nasadenie zamestnancov zariadenia, ktorí klientov zariadenia zachraňovali a riskovali pri tom aj svoje vlastné životy.

Čítať ďalej...

Sledujte nás

Sme aj na sociálnych sieťach.
Sledujte nás a spojte sa s nami!

Sponzor webu:


Ďakujeme za bezplatný webhosting od firmy Websupport

Práve tu je 89 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Nachádzaš sa tu: Home Témy Včasná starostlivosť Všeobecné