Font Size

Layout

Cpanel

Konferencia Prístup k vzdelávaniu pre všetkých

Dňa 14.2.2013 ZPMP v SR zorganizovalo celoslovenskú konferenciu Prístup k vzdelávaniu pre všetkých. Konferencia sa konala v Bratislave, v priestoroch Ligy za duševné zdravie.

Obsah konferencie bol venovaný problematike celoživotného vzdelávania dospelých ľudí s mentálnym postihnutím a predstaveniu nástrojov a aktivít, ktoré boli/sú v tejto problematike na Slovensku v poslednej dobe uskutočnené.

V rámci programu konferencie sme zaradili aj prezentáciu projektu Cesty k samostatnosti, ktorý považujeme momentálne za kľúčový v oblasti celoživotného vzdelávania ľudí s mentálnym postihnutím na Slovensku.

Keďže účastníkmi konferencie boli predovšetkým samotní ľudia s mentálnym postihnutím a odborníci, ktorí s nimi pracujú, boli reakcie bez výnimky pozitívne. Účastníci v rámci diskusie potvrdili, že na Slovensku prakticky neexistuje ponuka vzdelávacích a rehabilitačných kurzov pre dospelých ľudí s mentálnym postihnutím napriek tomu, že dopyt je veľký.

Ľudia s mentálnym postihnutím privítali, že výstupom projektu bude Centrum, ktoré bude dlhodobo a systematicky podporovať a rozvíjať celoživotné vzdelávanie ľudí s mentálnym postihnutím na Slovensku, a že postupne vzniká špeciálny rehabilitačný program pre seniorov s mentálnym postihnutím.

foto:

 

 

Sledujte nás

Sme aj na sociálnych sieťach.
Sledujte nás a spojte sa s nami!

Sponzor webu:


Ďakujeme za bezplatný webhosting od firmy Websupport

Práve tu je 119 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Nachádzaš sa tu: Home Cesty k samostatnosti Cesty k samostatnosti - články Konferencia Prístup k vzdelávaniu pre všetkých